ODKAZY NA AKTIVITY A KULTURU PŘILEHLÝCH OBCÍ:

https://www.bulhary.cz/
https://www.lednice.cz/
https://www.obec-mikulov.cz/
https://www.valtice.eu/
https://www.pritluky.cz/


CYKLISTIKA A TURISTIKA

Okolí vesnice Bulhary nabízí pro všechny milovníky cykloturistiky nespočet kilometrů cyklostezek,  převážně přírodou, lemované vinicemi, lesem a podél řeky Dyje.

  • Nejoblíbenější je směr Lednice přes splav Bulhary a dále 6 km lesní cyklostezkou.  Lednice patří mezi nejvyhledávanější pro množství historických památek, např. zámek, skleník, zámecký park, Janohrad, Minaret, Tři Grácie…..
  • Další směr na přehradu Nové Mlýny. Zde se dá objet celá nádrž kolem vody, nebo výstup na Pálavu , oblíbenou a vyhledávanou zříceninu gotického hradu Děvičky pro krásný výhled a přírodu.
  • Lze vyrazit i směr Přítluky, asi 5 km na rozhlednu s krásným výhledem po okolí a Pálavu a ochutnat v obci místní vína.
  • Mezi oblíbené patří i návštěva měst Mikulov a Valtice, rozhodně doporučujeme navštívit významné poutní místo Svatý kopeček,  zámky a zahrady.
  • Valtické podzemí je unikátní labyrint historických vinných sklepů vzájemně propojených v celkové délce  900 metrů.
  • Stezka bosou nohou ve Valtických převážně pro rodiny s dětmi.

VÍNO

V oblasti pálavská se pěstuje nejvíce odrůd vína v České republice.

       Kromě jedinečné pálavy patří mezi vyhlášené muškát moravský, sauvignon, modrý portugal , či tramín červený. Skvělým zážitkem jsou srpnové otevřené sklepy místních vinařů přímo v Bulharech, Přítlukách dále krojované hody  a mikulovké vinobranní v Mikulově jež v září láká tisíce návštěvníků.


PAMÁTKY

Lednice :   – zámek, skleník, zahrada, Minaret, Janův hrad, Tři Grácie…..

Mikulov :  – zámek, Svátý kopeček, jeskyně Na Turoldu

                   – Pálava zřícenina Děvičky ,  Sirotčí hrádek

Valtice :    – Zámek, náměstí , park, Valtické podzemí